exec_SELECTquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_SELECTquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery SELECT content FROM cf_cache_pages WHERE identifier = '0f8140eac4ad457e595c3e98299d8f72' AND cf_cache_pages.expires >= 1634487628 LIMIT 1
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache#169 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache_queryRow#2410 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->get#2474 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->get#95 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_SELECTgetSingleRow#177 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_SELECTquery#406 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#305
exec_SELECTquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_SELECTquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery SELECT content FROM cf_cache_pages WHERE identifier = '0f8140eac4ad457e595c3e98299d8f72' AND cf_cache_pages.expires >= 1634487628 LIMIT 1
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache#169 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache_queryRow#2410 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->get#2474 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->get#95 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_SELECTgetSingleRow#177 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#408
exec_DELETEquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_DELETEquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery DELETE FROM cf_cache_pages WHERE identifier = '0f8140eac4ad457e595c3e98299d8f72'
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->generatePage_postProcessing#216 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->realPageCacheContent#3603 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->setPageCacheContent#3345 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->set#3392 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->set#79 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->remove#140 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_DELETEquery#220 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#280
exec_INSERTquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_INSERTquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->generatePage_postProcessing#216 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->realPageCacheContent#3603 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->setPageCacheContent#3345 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->set#3392 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->set#79 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_INSERTquery#148 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#218
Християнське подружжя - Унійна традиція Української Греко-Католицької Церкви

Подружжя

Передрук з книжки:

Отець Франц Шпіраго. Католицький народний катехизм / Перекл. о. Я. Левицького. -

Львів: Місіонер, 1997. - 592 с.

Християнське подружжя

Додано: 02 грудня 2013 року Божого.

Автор: з циклу проповідей єпископа Тіхамера Тота

Дорогі в Христі!

У сьогоднішній, останній проповіді, якою хочу завершити цикл проповідей на тему християнського подружжя, хотів би виконати потрійне завдання.

І. Передусім, хотів би коротко підсумувати думки, розвинуті в перших проповідях, про ідеал християнського подружжя, коли йшлося про довічний і нерозривний зв'язок чоловіка з жінкою. Такими є уявлення про подружжя в Католицькій Церкві, що відповідає виразній установі Ісуса Христа.

ІІ. Далі мушу показати, що багато людей через свою глупоту або злість, під різним виглядом руйнують найсвятіші цінності життя і називають це "реформуванням подружжя".

ІІІ. Світ не потребує реформування подружжя - в цьому переконаємося в третій частині проповіді. Нам не потрібні нові форми подружжя, навпаки, з релігійних і суспільних міркувань слід зміцнити давнє родинне життя, повернутися до його первинних ідеалів та чистоти, моральності і нерозривності християнського подружжя.

І. Ідеал християнського подружжя

У перших проповідях ми бачили, що вже первинні подружжя були чимось більшим, ніж суто природнім зв'язком чоловіка з жінкою. У Святому Письмі читаємо, що Творець підніс цей природній зв'язок до висоти надприродного життя. Про це свідчать перші сторінки Св. Письма: "І сотворив Бог людину на свій образ; на Божий образ сотворив її; чоловіком і жінкою сотворив їх. І благословив їх Бог і сказав їм: "Будьте плідні й множтеся і наповняйте землю та підпорядковуйте її собі" (Бут. 1, 27-28).

Неможливо без зворушення читати ці слова. Бог обдарував першу людську пару творчою силою, "благословив їх". З цього ясно виникає, що Він не тільки обдарував особливим благословенням їхній зв'язок, але Сам покликав його до життя, тобто моногамне подружжя постало з Божої волі.

Перше подружжя, тобто первинна форма подружжя була моногамією. Внаслідок гріха, людина збочила з усталеної на початку дороги Божої волі, її тіло опанувало душу і вона блукала манівцями багатоженства і багатомужжя.

Прийшов Христос, Син Божий! Прийшов не тільки для того, щоби визволити людину від гріха, але і для того, щоби повернути подружжю ідеальну форму, дану в раю: Христос підніс подружжя до гідності тайни, тому категорично сказав: "Що, отже, злучить Бог, людина хай не розлучає" (Мр. 10, 9). Тому навчав, що єдність та вірність у подружжі мають бути безумовними і беззастережними, що навіть думкою не можна їх заплямувати. "А я кажу вам, що кожний, хто дивиться на жінку з пожаданням, той вже вчинив перелюб з нею в своїм серці" (Мт. 5, 28).

Ось ідеал християнського подружжя! Як же би людина могла міняти, поправляти, "реформувати" категоричний і зрозумілий Божий наказ?

Рішуче визнаємо правду, що подружжя не походить від людини, але Бог його створив, отже подружжя вже перед християнством відзначалося надприродним походженням: християнство піднесло його до гідності тайни.

Якщо подружжя від природи є "res sacra" - святою річчю, якщо християнство зробило з нього тайну, то, ясна річ, що людина не має права цього змінювати, бо це не залежить від її волі. Тому зрозуміло, що причиною небувалого хаосу і жахливого стану, в якому сьогодні знаходиться подружжя, є людські пристрасті, які нахабно втрутилися до споконвічних законів подружжя і підірвали його коріння. Вирвали його коріння з Божого ґрунту і хотіли би його "реформувати" відповідно до вимог нестримної чуттєвості.


Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Зробімо нашу мову чистішою разом!

Пряма трансляція Святої Літургії

Опитування

Вервиця до Божого Милосердя

http://www.saintjosaphat.org/novyny/article/kozhna-simya-i-parafiya-chastynka-tradytsiyi/

Останній фотоальбом

Життя Св. Традиції

 

8 грудня

Свята Літургія перед образом Матері Божої Потіхи

15 грудня

Молитовна пам'ять за героїв Небесної Сотні й тих, які загинули в АТО

29 грудня 

Свята Літургія для родин

___________