exec_SELECTquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_SELECTquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery SELECT content FROM cf_cache_pages WHERE identifier = '416f3b498ae4b1478df00e435f7d034c' AND cf_cache_pages.expires >= 1634484495 LIMIT 1
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache#169 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache_queryRow#2410 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->get#2474 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->get#95 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_SELECTgetSingleRow#177 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_SELECTquery#406 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#305
exec_SELECTquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_SELECTquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery SELECT content FROM cf_cache_pages WHERE identifier = '416f3b498ae4b1478df00e435f7d034c' AND cf_cache_pages.expires >= 1634484495 LIMIT 1
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache#169 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache_queryRow#2410 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->get#2474 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->get#95 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_SELECTgetSingleRow#177 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#408
exec_DELETEquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_DELETEquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery DELETE FROM cf_cache_pages WHERE identifier = '416f3b498ae4b1478df00e435f7d034c'
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->generatePage_postProcessing#216 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->realPageCacheContent#3603 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->setPageCacheContent#3345 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->set#3392 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->set#79 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->remove#140 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_DELETEquery#220 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#280
exec_INSERTquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_INSERTquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->generatePage_postProcessing#216 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->realPageCacheContent#3603 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->setPageCacheContent#3345 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->set#3392 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->set#79 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_INSERTquery#148 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#218
Нерозривне подружжя (продовження) - Унійна традиція Української Греко-Католицької Церкви

Християнське подружжя

Переклад з польської мови:

Вp. Toth T. Małżeństwo chrześcijańskie. -

Warszawa: Te Deum, 2001. - 180 с.

Нерозривне подружжя (продовження)

Додано: 24 грудня 2009 року Божого.

Автор: з циклу проповідей єпископа Тіхамера Тота

Дорогі в Христі!

У минулій науці ми розглядали три аргументи, які переконують, що подружжя має бути нерозривним, а саме: нерозривність подружжя виникає з Божої волі, зі суті подружжя і з його мети. Бог-Творець зрозуміло виразив свою волю, коли створив одного чоловіка і одну жінку; волю Творця підтвердив Ісус Христос, коли закон нерозривності подружжя зробив одним з основних законів християнства. Так само нерозривності  вимагають суть подружжя і його ціль, про що ми говорили в попередній науці.

Це питання дуже важливе, тому присвячу йому і сьогоднішню науку. Щоби поглибити суть минулої науки, зараз висуваю ще один аргумент, а саме: І. добро людства вимагає, щоби подружжя було нерозривним, бо в хвилі розірвання подружжя втрачаємо багато моральних вартостей, розлучення підриває основи суспільного життя. У другій частині науки переконаємося, що ІІ. закиди проти нерозривності подружжя є незрівнянно слабшими за аргументи на користь нерозривності.

Добро людства вимагає нерозривності подружжя

Чому подружжя є нерозривним? Бо розірване подружжя є трагедією, катастрофою, справжнім прокляттям.

Це прокляття для чоловіка, ще більше для жінки, а ще більше для дітей. Врешті розлучення є прокляттям і ворогом спільного добра і суспільного порядку.

Розлучення – це прокляття для чоловіка.

Дехто не може зрозуміти, що через розлучення і чоловік дуже багато тратить.

«Як це? Адже стає вільним, як птах! Що втрачає птах, який вилітає з клітки?» - каже дехто. Це поверхові і легковажні судження.

Хто дивиться на зв'язок чоловіка і жінки  з християнської точки зору, той зовсім по-іншому розуміє цю справу. Бачить прірву, до якої скочується душа розлученого чоловіка, і чує тріск тієї зламаної душі.

Дорогі в Христі! Говоритиму відверто. Християнство принципово вимагає нерозривності моногамного подружжя. Але навіть якщо би цього не вимагали ні віра, ні моральні закони, то і тоді нерозривності потребував би добре зрозумілий інтерес чоловіка, бо будь-які спроби розірвати стосунки чоловіка і жінки руйнують моральні цінності людини.

Почуття, яке називаємо “ерос”, що його Бог розпалив у душах чоловіка та жінки, має чудовну силу і високе завдання. Але що вищу мету мають  людські здібності або почуття, то страшніша руїна стає наслідком збочення їх з правильної дороги.

Хто з вас не знає гарних здібних юнаків, яким посміхалася фортуна і яких чекало світле майбутнє, але вони зламалися і стали нічого не вартими, бо потрапили в сильця розпусного (вільного) кохання. Бистрим оком проник Данте в глибини людської душі, коли у своєму “Пеклі” описує, як Ерос кидає у жахливий вихор своїх невільників – чоловіків, які хотіли вирватися з пут присяги вірності і сталості моногамного подружжя. Їх чекає знеохочення, пустка, невдоволення і докори сумління! Тому розлучення є прокляттям для чоловіка.

Природно, розлучення є ще більшим прокляттям для жінки!

Загальновідомо, що доля розлучених жінок є сумною, тому теж не буду довго над цим роздумувати. Дійсно, нещасливою є розлучена жінка; віддала чоловікові в подружжі свій найдорожчий скарб, свою найбільшу цінність, а тепер зосталася на вулиці! Не раз залишається сама серед розквітлих надій, навіть без засобів до існування, покинута, висміяна. То щастя, коли має віру, яка веде її до церкви, до тайни покути, до Св. Причастя, звідки може черпати силу і потіху в болючих хвилинах свого життя.

Насправді багато розлучених жінок ведуть інший спосіб життя, виходять заміж вдруге, втретє, якщо вдасться то і вшосте… заражають світ моральною гнилизною, статевими хворобами, викривлюють моральні поняття інших людей.

Не можу не зацитувати Józefa Károlyiego, про якого вже недавно згадував. Ось кілька речень з його промови в угорському парламенті: “Серед сільського угорського населення ще не розповсюдилась моральна гнилизна. Тому мусимо бути обережними, щоби не заразити наш люд, бо, як відомо, риба псується з голови. Як може шанувати селянин великого землевласника, коли в палаці, про який зроду мав якнайкращу думку, сьогодні відбуваються оргії, моральна розпуста, якщо бачить там постійну зміну хазяйок дому - жінок без жодних моральних цінностей…

Двісті років тому годі було навіть уявити щось подібне. Недавно мені трапилося зустріти в одному товаристві жінку, яка весело забавлялася з двома своїми попередніми чоловіками в присутності третього свого чоловіка, який разом з ними також гарно розважався. Не можу зрозуміти, як можна так сприймати життя. Або що можу сказати про скаута (члена юнацької організації військово-спортивного характеру – прим. ред.), якого зустрів влітку, коли разом зі своїми друзями розбив табір у моєму лісі. Запитав його, ким є його батьки? Розповідаючи про свою маму, з дитячою наївністю сказав, що вже вп’яте вийшла заміж. Плакати хотілося, коли слухав розповіді тої дитини. Що з нього буде? Які матиме життєві ідеали, коли виросте, які уявлення про подружню вірність, про родину, про материнство і батьківство? Виключено, що матиме хоч якісь ідеали. Навіщо йому скаутизм (виховання через пізнання природи, ремесла та гри – прим. ред.), коли вдома бачить тільки згіршення і розпусту?”


Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Зробімо нашу мову чистішою разом!

Пряма трансляція Святої Літургії

Опитування

Вервиця до Божого Милосердя

http://www.saintjosaphat.org/novyny/article/kozhna-simya-i-parafiya-chastynka-tradytsiyi/

Останній фотоальбом

Життя Св. Традиції

 

8 грудня

Свята Літургія перед образом Матері Божої Потіхи

15 грудня

Молитовна пам'ять за героїв Небесної Сотні й тих, які загинули в АТО

29 грудня 

Свята Літургія для родин

___________