exec_SELECTquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_SELECTquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery SELECT content FROM cf_cache_pages WHERE identifier = '4717658c454edba0de504ed498d94bad' AND cf_cache_pages.expires >= 1634944154 LIMIT 1
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache#169 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache_queryRow#2410 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->get#2474 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->get#95 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_SELECTgetSingleRow#177 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_SELECTquery#406 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#305
exec_SELECTquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_SELECTquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery SELECT content FROM cf_cache_pages WHERE identifier = '4717658c454edba0de504ed498d94bad' AND cf_cache_pages.expires >= 1634944154 LIMIT 1
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache#169 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache_queryRow#2410 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->get#2474 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->get#95 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_SELECTgetSingleRow#177 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#408
exec_DELETEquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_DELETEquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery DELETE FROM cf_cache_pages WHERE identifier = '4717658c454edba0de504ed498d94bad'
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->generatePage_postProcessing#216 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->realPageCacheContent#3603 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->setPageCacheContent#3345 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->set#3392 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->set#79 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->remove#140 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_DELETEquery#220 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#280
exec_INSERTquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_INSERTquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->generatePage_postProcessing#216 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->realPageCacheContent#3603 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->setPageCacheContent#3345 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->set#3392 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->set#79 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_INSERTquery#148 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#218
Нерозривність подружжя виникає з його мети - Унійна традиція Української Греко-Католицької Церкви

Християнське подружжя

Переклад з польської мови:

Вp. Toth T. Małżeństwo chrześcijańskie. -

Warszawa: Te Deum, 2001. - 180 с.

Нерозривність подружжя виникає з його мети

Додано: 13 листопада 2009 року Божого.

Автор: з циклу проповідей єпископа Тіхамера Тота

Подружжя повинно бути нерозривним ще й з тієї причини, що тільки в такій формі воно зможе здійснити своє величезне призначення і осягнути свою ціль.

Яка ціль подружжя?

Першою ціллю подружжя є збереження людського роду гідним людини способом.

Покликати людські істоти до життя можна і поза подружжям, але виховати їх можливо тільки в межах впорядкованого родинного життя!

Живим сотворінням, дитя яких відразу після народження здатне до самостійного життя, родинний зв'язок є непотрібним. Але подивіться на немовлят: хіба існує безпорадніша істота на землі? Курчатко вже через кілька годин після того, як вилупиться з яйця, зможе знайти собі поживу, а дитина до шістнадцятого, а навіть до двадцять четвертого року живе з праці батьків.

У той час, коли батьки ще виховують свою першу дитину, з’являються наступні діти і наново розпочинається копітка, але почесна і свята праця. Сама природа виразно показує нам, що подружжя не можна утворювати тільки на короткий час і що мусить тривати воно аж до смерті!

  Якщо діти мають право вимагати для свого розвитку допомогу сильної і злагодженої родини, то пізніше, коли батьки постаріють, діти повинні оточити їх опікою та підтримкою.

Отже, бачимо, що нерозривність подружжя не є винаходом людей,  якимось штучним витвором, примусом ззовні, який з бігом часу можна буде змінити, а є вираженням внутрішніх якостей людської природи, які не можна змінювати доти, доки не зміниться природа людини. А цього не буде ніколи!

Ви, мабуть, натрапляли в лісовому затишку на джерела, обкладені великим камінням, щоби дощ не замулив їх. Так і людство обгородило святі джерела життя міцними рамками подружжя, щоби вони не замулилися!

Другою ціллю подружжя є взаємна допомога подругів і повне з’єднання; а це можливо тільки в нерозривному подружжі.

У чоловіків та жінок різними є спосіб мислення, прагнення, здібності, схильності. Чоловічий та жіночий роди прагнуть взаємодоповнюваності в житті. Таке духовне доповнення є можливим тільки в межах нерозривного зв’язку. Без того доповнення, як у чоловіка, так і в жінки, можна помітити певну недорозвиненість.

Наприклад, тільки в сім’ї чоловік може розвинути свої здібності проводу і керування. Найкращі ліки на свої клопоти, болі, смутки і тривоги знайде у делікатній і вирозумілій любові дружини. У душі незаміжньої жінки так само залишається багато невикористаних добрих якостей, таких як жертовність і милосердя.

Зараз розважмо про злуку, духовну єдність подругів, без якої не можна уявити собі досконалу єдність між ними і яку не можливо було би осягнути, якби подружжя підлягало розірванню.

Важко уявити, скільки цінних сил породжує в душах чоловіка і жінки духовна єдність подружжя. Є багато чоловіків, які тільки тоді осягають повноту здібностей і належно використовують свої сили, коли поряд опиняється розторопна жінка, яка теплом своєї любові потішає, заохочує до витримки, розгладжує зморшки смутку і радіє радістю чоловіка. Багато є чоловіків, вчинки яких заслужено виділяє історія, але, якщо хочемо бути справедливими, треба дослідити скільки до цього спричинилися їхні дружини.

І навпаки: можна сказати, що слабша від природи і вразлива натура жінки багато чим завдячує сильній природі чоловіка! Жінці набагато легше максимально розвинути свої позитивні риси біля вірного і люблячого чоловіка! Слушно зауважив французький письменник, який вустами свого героя каже: “Якби поряд зі мною тоді була кохана жінка, я безперечно поступив би шляхетніше! Але самому мені не вистачило віри. Треба, щоби хтось був свідком наших зусиль, щоби був хтось, хто би помічав наш поступ, рахував добрі вчинки і винагороджував так, як в студентські часи при кінці навчального року під час роздавання нагород, з книжками під пахвою, я в натовпі шукав погляду своєї мами…”

Дорогі в Христі! Чи в когось серед нас ще залишилися сумніви в тому, що подружжя повинно бути нерозривним?

Послухаймо наступні докази. Подружжя повинно бути нерозривним, бо тільки тоді чоловік з дружиною можуть бути щирими між собою, спільно обговорювати свій смуток, клопіт і жаль. Тільки в тривалому зв’язку можлива довіра і повна взаємопосвята. А довіра приходить тоді, коли зникає страх, що щось може змінитися; що та або той, кому тепер так безмежно довіряємо, стане колись зовсім чужим, навіть гірше ніж чужим, бо напевне потім зловживатиме перед суспільством нашою щирою довірою.

Може, я перебільшую? Якщо хтось вважає, що так, то нехай почитає взаємні обвинувачення, які висувають члени подружжя на розлучному процесі в суді. Але вважайте, щоби ви не зневірилися в житті. Люди можуть бути жорстокими, брутальними та огидними!

Дозвольте пригадати ще одне: нерозривність подружжя має велику виховну вартість! Вона допомагає опановувати вибрики і розмаїті вади, і навпаки, можливість розлучення множить і поглиблює чвари у нещасливих сім’ях. Усвідомлення того, що подруги є злучені назавжди, спонукає їх до взаємного пробачення, поблажливості, толерантності. Їх не виводять з рівноваги більші чи мені прикрості і непорозуміння, яких неможливо уникнути, натомість вони стараються усунути гнів і досягти взаємної згоди, як наказує св. Павло: “Хай сонце не заходить над вашим гнівом” (Еф. 4, 26).

Маємо знати людину та її схильну до злого натуру. Бо якщо розлучитися можна, і коли доходить до того, що  двоє людей вже «не витримує», то легко знаходиться третя особа, яка починає втішати нібито покривджену сторону і подруги швидко доходять до висновку, що “в такому подружжі жити неможливо”. І навпаки, неможливість розлучення є найкращим арбітром спокою. Набагато легше подолати спокусу, якщо скажемо собі: «Важко, але розлучитися не можна! Не можна втікати, мушу прагнути жити!

* * *

Дорогі в Христі! Родина є коміркою суспільства. Не тільки в правовому чи господарському значенні, але й у виховному, бо вона є джерелом чеснот, які уможливлюють співжиття, відповідальність і панування над собою. Хіба можна без цих моральних сил уявити суспільне життя? Але, щоб вони могли вирости на ґрунті родинного життя, воно має бути довгим, тривалим, отже, нерозривним! На все потрібен час, особливо на виховання таких важливих основних чеснот.

Тому не буде перебільшенням твердження, що нерозривне подружжя є цементом суспільного життя; скасуйте нерозривність – і суспільство перетвориться на руїни.

Банки дають малі відсотки на депозити, які можна забрати в будь-який час. Натомість дають більший процент, коли вкладаємо капітал на довший час. Схоже і з капіталом вірності в подружжі, тому слід укладати його на якомога довший час, до смерті, щоби більшими були відсотки, відсотки не тільки для подругів, але і для суспільства.

Дай Боже, щоби людство це зрозуміло! Щоби дійшло до переконання, хоч би на підставі теперішнього гіркого досвіду, що стоїть на небезпечному схилі, бо ображає Бога, коли руйнує нерозривність подружжя. Нічого кращого не можемо побажати людству, як того, щоб над входом до кожної домашньої святині виднівся Христовий закон: «Що Бог з’єднав, людина хай не розлучає». Амінь.


Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Зробімо нашу мову чистішою разом!

Пряма трансляція Святої Літургії

Опитування

Вервиця до Божого Милосердя

http://www.saintjosaphat.org/novyny/article/kozhna-simya-i-parafiya-chastynka-tradytsiyi/

Останній фотоальбом

Життя Св. Традиції

 

8 грудня

Свята Літургія перед образом Матері Божої Потіхи

15 грудня

Молитовна пам'ять за героїв Небесної Сотні й тих, які загинули в АТО

29 грудня 

Свята Літургія для родин

___________