exec_SELECTquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_SELECTquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery SELECT content FROM cf_cache_pages WHERE identifier = '0d97ddefb47bd30f09719286f086b59e' AND cf_cache_pages.expires >= 1634945621 LIMIT 1
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache#169 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache_queryRow#2410 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->get#2474 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->get#95 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_SELECTgetSingleRow#177 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_SELECTquery#406 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#305
exec_SELECTquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_SELECTquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery SELECT content FROM cf_cache_pages WHERE identifier = '0d97ddefb47bd30f09719286f086b59e' AND cf_cache_pages.expires >= 1634945621 LIMIT 1
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache#169 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache_queryRow#2410 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->get#2474 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->get#95 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_SELECTgetSingleRow#177 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#408
exec_DELETEquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_DELETEquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery DELETE FROM cf_cache_pages WHERE identifier = '0d97ddefb47bd30f09719286f086b59e'
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->generatePage_postProcessing#216 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->realPageCacheContent#3603 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->setPageCacheContent#3345 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->set#3392 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->set#79 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->remove#140 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_DELETEquery#220 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#280
exec_INSERTquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_INSERTquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->generatePage_postProcessing#216 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->realPageCacheContent#3603 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->setPageCacheContent#3345 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->set#3392 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->set#79 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_INSERTquery#148 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#218
Одношлюбність вимагає подружньої вірності - Унійна традиція Української Греко-Католицької Церкви

Християнське подружжя

Переклад з польської мови:

Вp. Toth T. Małżeństwo chrześcijańskie. -

Warszawa: Te Deum, 2001. - 180 с.

Одношлюбність вимагає подружньої вірності

Додано: 09 липня 2009 року Божого.

Автор: з циклу проповідей єпископа Тіхамера Тота

Так ми дійшли до другої частини сьогоднішньої науки [“Одношлюбне подружжя” – прим ред.]. Подружжя повинно бути моногамним, з одношлюбності (моногамії) розквітає найгарніший цвіт подружнього життя – вірність чоловіка та дружини.

Обов’язок довічної вірності чоловіка та дружини є Божим наказом і водночас найпрекраснішим і найсвятішим цвітом взаємної любові та жертовності подружнього життя — це не потребує доказів.

На жаль, ширшого обговорення вимагає інша думка, яку сьогодні чуємо щораз частіше: “Звичайно, можна багато і гарно говорити на тему довічної вірності, але чи взагалі можливо зберегти подружню вірність?”

Ставлю це запитання і відразу відповідаю: “Сучасна людина не може жити в моногамії, не може зберегти подружню вірність. Є люди, які визнають, що мають стосунки поза шлюбом, є такі що заперечують це, але можна стверджувати що нема таких, що зберегли подружню вірність…”

Невже нам не соромно слухати такі думки? Невже не прикро, що “чесні” люди, “джентльмени”, “жінки з доброго товариства” виголошують такі думки? Це кажуть люди, які нізащо на світі не сказали би, що купець не може бути правдомовним, чесним, а обов’язково ошуканцем і шахраєм.

Якби хтось публічно так сказав, це викликало би неймовірно багато галасу, адже всім відомо, що не можна чіпати чужої власності! Не можна брехати і не дотримувати свого слова! А тобі можна оббріхувати свою дружину, ламати дану їй присягу, руйнувати подружнє щастя інших людей? Одна жінка, чоловіка якої вкрала його ж секретарка, пише мені: “Як би було добре, коли б отець могли пояснити злодіям подружнього щастя, що забрати чийогось чоловіка – це більше зло, ніж вчинити найбільші шахрайства”. Ця жінка повністю має рацію! Невже ми не бачимо фатальної недоречності, що нікому і на думку не спаде обороняти крадіжки, брехню, але всіма силами стараються вирвати сексуальне життя з-під впливу законів моралі!

Адже шоста заповідь не є нічим іншим, як наказом чесного розуміння тілесних справ, подібно як і сьома заповідь, яка обороняє приватну власність, чи восьма, яка обороняє добре ім’я людини від обмови — це речі самі собою зрозумілі, тільки шосту заповідь багато хто охоче викинув би з життя.

То що маємо відповісти на запитання: “Чи можливо зберегти подружню вірність так, як наказав Господь?” Так, можна, але той, хто хоче цього дотриматися, нехай уникає нагод, які ускладнюють збереження подружньої вірності, і нехай робить усе, що полегшує збереження вірності.

Хто хоче зберегти подружню вірність, нехай уникає нагод, які ускладнюють дотримання вірності.

Збереження вірності ускладнює легковажна поведінка, забавляння зі спокусами й уява, яку пустили на самоплив. “Principiis obsta!” (“Протидія на початку”) — зупинись відразу, як тільки тебе огорнуло недоречне пожадання; пам’ятай слова Ісуса Христа, сказані в Нагірній проповіді: “А я кажу вам, що кожний, хто дивиться на жінку з пожаданням, той вже вчинив перелюб з нею в своїм серці” (Мт. 5, 28).

Може, хтось скаже: “Це вже занадто суворий підхід до справи! Як це розуміти? Адже пожадання не можна порівняти з вчинком…”

Але мусимо визнати, що Ісус Христос глибоко і психологічно підходить до цієї справи. Суттю гріха є добровільна згода волі, а не зовнішнє виконання задуманої справи. Хто добровільно займається неморальними думками, хто дозволяє собі такі прагнення і почуття, той вже став на схил, на якому неможливо втриматись.

Чому неможливо? Бо фізіологічний процес природно піде далі по тій лінії, свідомо викликана думка подразнить нервову систему, а вона своєю чергою — відповідні почуттєві центри, які будуть домагатися свого — такою є фізіологія гріха.

Чи можна зберегти подружню вірність? Так, але нехай ніхто не ускладнює собі дотримання цього закону своєю зухвалістю, легковажністю та лінивством! Можна зберегти подружню вірність, але потрібно пам’ятати пересторогу святого Петра, який каже: “Будьте тверезі і чувайте! Противник ваш, диявол, ходить навколо вас, як лев ревучий, шукаючи, кого б пожерти” (1 Пт. 5, 8). Яке практичне зауваження! Напевно було би менше розбитих сімейних вогнищ, менше подружніх зрад, якби пересторогу Апостола пам’ятали принаймні ті, кого професійні обов’язки наражають на небезпеку гріха подружньої зради! Директори, керівники, редактори, начальники, які працюєте в одній кімнаті з машиністкою, касиркою, секретаркою, пам’ятайте про те, що життя каже вам перебувати разом, але не забувайте, що ви ніколи не є вдвох, завжди чигає хтось третій — диявол, який “ходить навколо вас, як лев ревучий, шукаючи, кого б пожерти”.


Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Зробімо нашу мову чистішою разом!

Пряма трансляція Святої Літургії

Опитування

Вервиця до Божого Милосердя

http://www.saintjosaphat.org/novyny/article/kozhna-simya-i-parafiya-chastynka-tradytsiyi/

Останній фотоальбом

Життя Св. Традиції

 

8 грудня

Свята Літургія перед образом Матері Божої Потіхи

15 грудня

Молитовна пам'ять за героїв Небесної Сотні й тих, які загинули в АТО

29 грудня 

Свята Літургія для родин

___________