exec_SELECTquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_SELECTquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery SELECT content FROM cf_cache_pages WHERE identifier = 'a26d0966aceaa73a738e472483d33d2c' AND cf_cache_pages.expires >= 1634488964 LIMIT 1
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache#169 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache_queryRow#2410 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->get#2474 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->get#95 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_SELECTgetSingleRow#177 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_SELECTquery#406 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#305
exec_SELECTquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_SELECTquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery SELECT content FROM cf_cache_pages WHERE identifier = 'a26d0966aceaa73a738e472483d33d2c' AND cf_cache_pages.expires >= 1634488964 LIMIT 1
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache#169 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache_queryRow#2410 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->get#2474 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->get#95 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_SELECTgetSingleRow#177 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#408
exec_DELETEquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_DELETEquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery DELETE FROM cf_cache_pages WHERE identifier = 'a26d0966aceaa73a738e472483d33d2c'
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->generatePage_postProcessing#216 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->realPageCacheContent#3603 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->setPageCacheContent#3345 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->set#3392 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->set#79 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->remove#140 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_DELETEquery#220 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#280
exec_INSERTquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_INSERTquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->generatePage_postProcessing#216 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->realPageCacheContent#3603 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->setPageCacheContent#3345 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->set#3392 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->set#79 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_INSERTquery#148 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#218
Перешкоди до одруження - Унійна традиція Української Греко-Католицької Церкви

Християнське подружжя

Переклад з польської мови:

Вp. Toth T. Małżeństwo chrześcijańskie. -

Warszawa: Te Deum, 2001. - 180 с.

Перешкоди до одруження

Додано: 21 травня 2009 року Божого.

Автор: з циклу проповідей єпископа Тіхамера Тота

Дорогі брати в Христі!

Церква дуже добре розуміє, що, одружуючись, люди роблять крок, який є вирішальним не тільки для земного життя, але й для життя вічного. Якщо спільне життя чоловіка та дружини на землі буде щасливим, то вони зможуть плідно працювати й над осягненням вічного життя. І навпаки, якщо подружжя нещасливе і обов’язки сімейного життя для них занадто важкі, то їхні релігійні прагнення можуть легко зійти нанівець.

Тому Церква дбайливо піклується про своїх дітей, які стоять на порозі одруження, і дає перестороги у вигляді так званих “перешкод до одруження”. Що це за перешкоди до одруження? – Це певні приписи, яких Церква дотримується на підставі вікового досвіду, щоби вберегти своїх вірних перед небезпеками, які загрожують сімейному життю.

На перший погляд може видатися, що ці перешкоди є зайвими, але що досвідченішою є людина, що частіше мала змогу бачити трагедії сімей, то більше переконується в мудрості і слушності цих приписів Церкви. Не даремно Церква встановила ті глибоко обґрунтовані приписи, які, хоч, на перший погляд, незначні, але добре обдумані. Кожна перешкода має на меті запобігти окремим сімейним трагедіям. За легковажне ставлення до цих перешкод рано чи пізно доведеться дуже дорого заплатити.

І. Деякі з перешкод кожен вважає слушними, тому тільки коротко про них згадаю. Але є й такі, які сучасна людина гостро критикує, зовсім їх не розуміючи, як наприклад: ІІ. перешкода до одруження розлучених осіб і ІІІ. перешкода до мішаних подружжів. Про це говоритиму більше у другій та третій частинах сьогоднішньої науки. 

І. Про перешкоди до одруження взагалі

Церква на основі багатовікового досвіду помітила, що багато різних небезпек загрожують спокою родинного життя. Ці небезпеки вона об’єднала в параграфи церковного права під назвою “перешкоди до одруження”. Серед них є і такі, через які подружжя є неправосильним. Називаємо їх перешкодами, які уневажнюють подружжя (розриваючі перешкоди). Крім того, є перешкоди, які унеможливлюють подружжя, а якщо всупереч їм подружжя утворилося, то його уневажнюють: це так звані “забороняючі перешкоди”. Так, наприклад, забороняючою перешкодою є близька кревна спорідненість між нареченими, на яку не отримали диспензи, а також, коли хтось не хотів одружуватися з особою, а його до цього змусили погрозами чи іншим примусом.

Вважаю за необхідне звернути увагу на останню перешкоду і прошу дорослих слухачів, щоби добре її запам’ятали. Батьки! Допомагайте своїм дітям створювати подружжя, але не одружуйте їх і не видавайте заміж проти їхньої волі.

Коли чоловік і жінка взаємно складають присягу довічної вірності, це найважливіша хвилина в їхньому житті. Величезним завданням і надзвичайно великою відповідальністю є знайти супутника чи супутницю життя, якого (яку) призначив Господь! Цей вибір має бути зроблений з власної волі, за згодою обох сторін, і ніхто інший не може цього вирішувати. Звичайно, батьки повинні допомагати дітям у вирішенні цих завдань, давати поради і напоумляти, але остаточний вибір в цій справі повинні зробити тільки наречені.

З гордістю маємо піднести великі заслуги в цій царині християнства, яке наголошує на свободі вибору подруга. Знаємо, якими скорботними та сумними були давні подружжя: батьки або родичі формально продавали дівчину тому, хто давав за неї більше, керуючись суто матеріальними стимулами, – єднали в подружжя людей, які навіть чути одне про одного не хотіли.

Християнство завжди противилось цьому і тепер противиться аж настільки, що вважає неправосильним подружжя, яке постало без згоди обох сторін.

Така позиція логічно виникає з науки Церкви, яка каже, що Тайна Подружжя уділяється нареченим та нареченою в тій хвилі, коли перед вівтарем кажуть “так”: “беру тебе собі за мужа”, “беру тебе собі за дружину”, а священик є тільки свідком цьому.

Якщо слово “так” одна сторона сказала не з власної волі, а під впливом примусу і погроз, то подружжя немає (подружжя є недійсним), хоч би люди жили разом роками, десятиліттями.

Ці перешкоди цілком зрозумілі і нема потреби докладніше їх розглядати.

Але є перешкоди, які не хочуть визнавати релігійно байдужі люди. Такою перешкодою є подружжя розлучених.


Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Зробімо нашу мову чистішою разом!

Пряма трансляція Святої Літургії

Опитування

Вервиця до Божого Милосердя

http://www.saintjosaphat.org/novyny/article/kozhna-simya-i-parafiya-chastynka-tradytsiyi/

Останній фотоальбом

Життя Св. Традиції

 

8 грудня

Свята Літургія перед образом Матері Божої Потіхи

15 грудня

Молитовна пам'ять за героїв Небесної Сотні й тих, які загинули в АТО

29 грудня 

Свята Літургія для родин

___________