exec_SELECTquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_SELECTquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery SELECT content FROM cf_cache_pages WHERE identifier = '824388f029fbfe3dba1612ccebb8a24c' AND cf_cache_pages.expires >= 1634483529 LIMIT 1
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache#169 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache_queryRow#2410 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->get#2474 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->get#95 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_SELECTgetSingleRow#177 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_SELECTquery#406 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#305
exec_SELECTquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_SELECTquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery SELECT content FROM cf_cache_pages WHERE identifier = '824388f029fbfe3dba1612ccebb8a24c' AND cf_cache_pages.expires >= 1634483529 LIMIT 1
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache#169 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache_queryRow#2410 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->get#2474 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->get#95 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_SELECTgetSingleRow#177 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#408
exec_DELETEquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_DELETEquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery DELETE FROM cf_cache_pages WHERE identifier = '824388f029fbfe3dba1612ccebb8a24c'
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->generatePage_postProcessing#216 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->realPageCacheContent#3603 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->setPageCacheContent#3345 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->set#3392 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->set#79 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->remove#140 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_DELETEquery#220 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#280
exec_INSERTquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_INSERTquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->generatePage_postProcessing#216 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->realPageCacheContent#3603 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->setPageCacheContent#3345 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->set#3392 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->set#79 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_INSERTquery#148 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#218
Приготування до подружнього життя - Унійна традиція Української Греко-Католицької Церкви

Християнське подружжя

Переклад з польської мови:

Вp. Toth T. Małżeństwo chrześcijańskie. -

Warszawa: Te Deum, 2001. - 180 с.

Приготування до подружнього життя

Додано: 08 січня 2009 року Божого.

Автор: з циклу проповідей єпископа Тіхамера Тота

Дорогі брати в Христі!

У приказці кажемо: «Мала дитина — малий клопіт, велика дитина — великий клопіт». Шкода, що та приказка не говорить, що для батьків сповненим найбільших клопотів є той час, коли та велика дитина стає парубком чи дівчиною і стоїть на вильоті з батьківського дому, перед закладенням нового родинного вогнища. Тоді батьки мають найбільшу журбу, чи буде щасливим подружжя сина або доньки, шлюб яких скоро має відбутися.

Всі батьки переживають за долю своїх дітей у подружжі, але, на жаль, багато є таких, які задовольняються переживаннями і покладаються на щасливий випадок, замість того, щоби розумом, плановим вихованням постаратись запевнити своїм дітям щасливе подружнє життя.

Щоби запевнити своїм дітям щасливе подружнє життя, треба їх до нього приготувати, а цього, власне, багато батьків не роблять. Вчать дітей ґречності, товариськості, елегантності, вміння поводитись у товаристві і на вулиці; вчать їх спорту, танців,  іноземних мов, музики, але не готують до найважливішого: як жити, щоби бути щасливими в подружжі. Не забуваймо, що є: 1) попереднє приготування до щасливого подружжя і 2) ближче приготування до щасливого подружжя. В сьогоднішній проповіді принагідно подам загальні засади приготування молоді до доброго подружжя. Маю надію, що батьки скористаються ними і застосують ті поради для добра їхніх дітей в майбутності.

І. Попереднє приготування до подружжя

Батькам, які хочуть забезпечити своїм дітям щасливе життя у  подружжі, вкажу на три необхідні чесноти, які слід виховати, готуючи дітей до подружнього життя. Це панування над собою, простота і чистота душі. Всі ці чесноти є настільки важливими, що без них неможливо уявити собі щасливе подружжя.

Перш за все, стверджую, що батьки готують своїх дітей до  щасливого подружжя, коли вчать їх панування над собою. Думаю,  нема потреби це доводити.

Чим є подружжя? Спільним життям. Спільне життя неможливо уявити без панування над собою, без пробачення і поблажливості. О, так. Спільне життя вимагає постійного перепрошення і панування над собою. Важливою причиною трагедії багатьох подружніх пар є те, що подругів у дитинстві не привчили володіти собою і шанувати чужу волю. Нема потреби доводити, що ця небезпека передусім загрожує одинакам, які не мають братів і сестер і яким у всьому і завжди догоджали.

Коли хтось у подружжі шукає себе, своїх власних інтересів, вигод, особистого задоволення і щастя, його подружнє життя не буде гармонійним, бо такий чоловік у своїй жінці або жінка в чоловікові завжди буде шукати знаряддя для одержання своїх приємностей. Не забуваймо, що фундаментом гармонії родинного життя є пізнання іншої особи як рівнозначної, пошанування її волі і прав, отже в подружній зв'язок треба вступати не для того, щоби бути щасливим, але щоби ощасливлювати, а через це осягнути і власне щастя!

Не менш важливим (особливо в сучасних часах) є привчити молодь до простоти, скромності та приборкання своїх вимог.

З болем мушу сказати, що часто перешкодою для одруження є відсутність відповідної посади, матеріальних засобів та інші формальні обставини, що унеможливлюють закладення родини, але водночас і те правда, що багато людей мають занадто високі вимоги. Не ображайтесь, Шановні Слухачки — не всіх це стосується — але мушу стверджувати, що деякі жінки мають занадто великі вимоги.

Важко, але потрібно зважати на те, що багато молодих чоловіків не мають таких доходів, щоб задовольнити вимоги дружини, яка мало знається на господарстві, на кухні, а, тим паче, на вихованні дітей, зате цілою душею віддається прийманню гостей, відвідинам забав, думає про те, щоб мати вималювані нігті, накручене та вкладене волосся, цікавиться мистецтвом і суспільною працею! Трудно, але не можна мати великих вимог, коли є мала зарплатня!

Але якщо трапиться скромна, хазяйновита дівчина, яка, окрім вміння жити і певної інтелігентності, має замилування в праці, смак, і є ощадною, — з нею можна сміливо одружуватись, хоч би мала десяту частину посагу.

«Прошу отця, — скаже багато дівчат — якщо будемо такі відсталі, старосвітські стосовно хлопців, то жодна з нас ніколи не вийде заміж. Подивіться, з якими дівчатами найчастіше розважаються хлопці! Певне, що не з хазяйновитими, скромними дівчатами, а з такими, котрі вміють гарно намалюватись, котрі досконало знаються на флірті і вміють завойовувати хлопців».

Такі думки мають багато добрих дівчат, але якщо краще приглянемося до життя, переконаємось, що вони не мають слушності. Справді, хлопці з задоволенням бавляться з легковажними дівчатами, але не хочуть мати їх за дружин! І мають рацію, бо одружитись з жінкою, котра зміст життя бачить в безперервних забавах, дорівнює великій катастрофі.

Нехай потішить скромних (таких, що не малюються і не вдягаються провокаційно), небагатих, але мудрих, милих і хазяйновитих дівчат влучне оповідання італійського письменника, котрий порівнює характери жінок до різних годинників. Модно вдягнена, повна флірту жінка схожа на годинник на вежі: кожен приглянеться, але ніхто не хоче його мати. Гарна, але пуста панна схожа на годинник з курантами: спочатку нас цікавить, а потім набридає. Багата жінка — як золотий годинник: заледве чоловік придивиться, зразу питає ціну. Пліткарка, що безупинно говорить, — як будильник, що неприємно дразнить вухо. А скромна, хазяйновита жінка? Як годинник маятниковий: скромна, але з певністю можна їй довіритись…

Погодьмося, що діти, привчені до скромності і простоти, навіть при тяжких обставинах осягнуть щасливе подружнє життя.

Продовження чекайте наступного четверга.


Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Зробімо нашу мову чистішою разом!

Пряма трансляція Святої Літургії

Опитування

Вервиця до Божого Милосердя

http://www.saintjosaphat.org/novyny/article/kozhna-simya-i-parafiya-chastynka-tradytsiyi/

Останній фотоальбом

Життя Св. Традиції

 

8 грудня

Свята Літургія перед образом Матері Божої Потіхи

15 грудня

Молитовна пам'ять за героїв Небесної Сотні й тих, які загинули в АТО

29 грудня 

Свята Літургія для родин

___________