exec_SELECTquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_SELECTquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery SELECT content FROM cf_cache_pages WHERE identifier = '81c79e0ffe821911aae7c64214192db2' AND cf_cache_pages.expires >= 1634486752 LIMIT 1
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache#169 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache_queryRow#2410 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->get#2474 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->get#95 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_SELECTgetSingleRow#177 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_SELECTquery#406 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#305
exec_SELECTquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_SELECTquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery SELECT content FROM cf_cache_pages WHERE identifier = '81c79e0ffe821911aae7c64214192db2' AND cf_cache_pages.expires >= 1634486752 LIMIT 1
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache#169 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache_queryRow#2410 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->get#2474 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->get#95 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_SELECTgetSingleRow#177 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#408
exec_DELETEquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_DELETEquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery DELETE FROM cf_cache_pages WHERE identifier = '81c79e0ffe821911aae7c64214192db2'
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->generatePage_postProcessing#216 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->realPageCacheContent#3603 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->setPageCacheContent#3345 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->set#3392 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->set#79 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->remove#140 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_DELETEquery#220 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#280
exec_INSERTquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_INSERTquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->generatePage_postProcessing#216 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->realPageCacheContent#3603 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->setPageCacheContent#3345 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->set#3392 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->set#79 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_INSERTquery#148 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#218
Риси доброго чоловіка та доброї дружини - Унійна традиція Української Греко-Католицької Церкви

Боже, послухай благання

Боже, послухай благання,
Нищить недоля наш край.
В єдності сила народу,
Боже, нам єдність подай.

Боже, здійми з нас кайдани,
Не дай загинуть в ярмі,
Волю зішли Україні,
Щастя і долю дай їй.

О, святий наш, Йосафате
Враз з нами Бога моли,
Щоб волю дав Україні,
Щоб завитав день свободи.

Християнське подружжя

Переклад з польської мови:

Вp. Toth T. Małżeństwo chrześcijańskie. -

Warszawa: Te Deum, 2001. - 180 с.

Риси доброго чоловіка та доброї дружини

Додано: 18 березня 2009 року Божого.

Автор: з циклу проповідей єпископа Тіхамера Тота

Дорогі в Христі!

Старожитні погани мали цікаве вірування про створення людського серця. Вони вважали, що коли боги створюють серце людини, то ділять його на дві половини і вміщають у два людські тіла. Ті дві половини серця від природи прагнуть поєднатись, незалежно від місця проживання,  суспільних умов і расових чи національних відмінностей. Шукають одна одну аж поки не віднайдуть — тільки тоді осягнуть повноту щастя…

Багато психологічних спостережень і життєвого досвіду криється у цьому порівнянні! Вибір супутника життя є тяжким завданням і святою таємницею — говорили старі люди; справді, два серця взаємно шукають одне одного, серце чоловіка шукає серце жінки, яке йому призначило Боже Провидіння. Під час заручин є змога переконатись, чи в наречених є ті властивості, без яких подружжя не може бути щасливим; переконатись, що в хлопцеві і дівчині є ті якості, які вказують, що вони будуть добрим чоловіком та доброю дружиною.

Сьогодні розглянемо, які риси характеру властиві для доброго чоловіка та дружини? Звичайно, не буду перераховувати всі підряд. По-перше, на це немає часу, по-друге, багато з них є загальновідомими.

Не говоритиму про правила життя, які постали як результат столітнього досвіду, дотримання яких було би корисним і тепер. Наприклад, близькі родичі не повинні вступати між собою в подружній зв'язок; щоби між нареченим і нареченою була певна різниця у віці, — кажуть, зазвичай, щоби дівчина мала на сім років більше, ніж половина віку хлопця; щоби чоловік був освіченіший, ніж жінка, щоби вже через це мала до нього повагу. Ще одна невелика порада для дівчат: якщо молодий ніжно любить свою маму, то можна сміло виходити за нього заміж; він буде люблячим чоловіком своїй дружині… і багато інших порад, які варто запам’ятати.

Але сьогодні говоритиму про дещо інше.

Хочу допомогти молоді трьома такими порадами, яких напевне ніде не одержать.

Якими порадами? — Які три риси є важливі для добрих чоловіка та дружини? 1. Хлопець має бути серйозним і відповідальним. 2. Дівчина повинна бути скромною і хазяйновитою. 3. Обоє глибоко релігійні.

 

Хлопець повинен бути серйозним і відповідальним

Хтось запитав старенького священика, які душпастирські обов’язки справляли на нього найбільше враження. Заслужений священик відповів: церемонія шлюбу і похорон матері. При виконанні інших обов’язків ніколи так чітко не бачив тої величезної відповідальності, яка лежить на подружжі, від якого залежить земне життя і справа спасіння людства.

Чи не слушне твердження? Чи усвідомлюємо, що добрі чи погані подружжя вирішують не тільки, яким буде земне життя чоловіка та жінки, але і майбутнє дітей? Тому кожен повинен зрозуміти, як важливо забезпечити якомога щасливіші подружжя!

“Гарантувати добре подружжя? — запитає хтось. — Прошу отця, але з подружжям є так, як зі смачними курчатами: людина вибирає кусок “на око”, а тільки, коли їсть, переконується, чи добрий вибрав”.

Дотепна відповідь, — але запитання є надто важливим, аби його в такий спосіб залагодити.

Правда, що ніхто не може проникнути в душу ближнього. Але є певні ознаки, на підставі яких можемо робити висновки про риси душі.

Такими ознаками для пізнання душі чоловіка є працьовитість, обов’язковість, ввічливість.

Якщо наречений має ті риси, то можемо бути спокійні, що подружжя буде щасливим, але коли їх немає, то нехай наречена за жодні скарби з ним не одружується!

Не говоріть так нерозумно, як деякі дівчата звично кажуть: “Знаю, що мій наречений дуже легковажний, поверховий, але не можу себе переконати, мушу вийти заміж, бо шалено його кохаю”. Шалена любов скоро закінчиться, а отверезіння таке страшне!

Вірю, що серед вас немає таких блюзнірів, як одна мама. Приятелька казала їй: “Не віддавай дочки за того чоловіка, бо він легковажний і пустий”. “Слушно зауважила, моя люба, — відповіла мама, — знаю, що він не такий, як повинен бути, але, як на першого чоловіка, то є цілком добрим!”

О, який то цинічний світогляд! Адже подружжя — не перевірка! Подружжя то велика відповідальність! Ці правди потрібно окреслювати і відважно проповідувати, бо серед сучасних людей щоразу більше розповсюджуються фальшиві уявлення, що подружжя є особистою справою, до якої ніхто не має права втручатися, що є угодою на певний проміжок часу, законним джерелом насолоди, — і нічим більше, окрім цього!…  А про обов’язки ніхто навіть чути не хоче! Про величезні обов’язки щодо дружини та чоловіка, які випливають з подружжя, а також про обов’язки стосовно добра душі і тіла нащадків.

Якщо хлопець не має серйозних уявлень про подружжя, якщо не має почуття настільки великої відповідальності, то вже через декілька тижнів подружнього життя із глузливою посмішкою говорить своїм нежонатим друзям: “Пильнуйте, не будьте такі дурні, як я, бажаю вам не потрапити в клітку! Я сподівався чогось більшого від подружнього життя…”

Брати, сестри! Скільки разів чуєте таку легковажну мову, можете бути певні, що  така людина ніколи серйозно не думала про подружжя і не має почуття відповідальності щодо подружніх обов’язків.

 


Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Зробімо нашу мову чистішою разом!

Пряма трансляція Святої Літургії

Опитування

Вервиця до Божого Милосердя

http://www.saintjosaphat.org/novyny/article/kozhna-simya-i-parafiya-chastynka-tradytsiyi/

Останній фотоальбом

Життя Св. Традиції

 

8 грудня

Свята Літургія перед образом Матері Божої Потіхи

15 грудня

Молитовна пам'ять за героїв Небесної Сотні й тих, які загинули в АТО

29 грудня 

Свята Літургія для родин

___________