exec_SELECTquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_SELECTquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery SELECT content FROM cf_cache_pages WHERE identifier = '2831c84a2e6cc4a0fe5c741502707111' AND cf_cache_pages.expires >= 1634489506 LIMIT 1
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache#169 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache_queryRow#2410 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->get#2474 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->get#95 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_SELECTgetSingleRow#177 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_SELECTquery#406 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#305
exec_SELECTquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_SELECTquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery SELECT content FROM cf_cache_pages WHERE identifier = '2831c84a2e6cc4a0fe5c741502707111' AND cf_cache_pages.expires >= 1634489506 LIMIT 1
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache#169 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache_queryRow#2410 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->get#2474 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->get#95 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_SELECTgetSingleRow#177 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#408
exec_DELETEquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_DELETEquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery DELETE FROM cf_cache_pages WHERE identifier = '2831c84a2e6cc4a0fe5c741502707111'
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->generatePage_postProcessing#216 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->realPageCacheContent#3603 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->setPageCacheContent#3345 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->set#3392 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->set#79 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->remove#140 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_DELETEquery#220 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#280
exec_INSERTquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_INSERTquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->generatePage_postProcessing#216 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->realPageCacheContent#3603 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->setPageCacheContent#3345 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->set#3392 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->set#79 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_INSERTquery#148 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#218
Риси доброго чоловіка та доброї дружини (продовження) - Унійна традиція Української Греко-Католицької Церкви

Християнське подружжя

Переклад з польської мови:

Вp. Toth T. Małżeństwo chrześcijańskie. -

Warszawa: Te Deum, 2001. - 180 с.

Риси доброго чоловіка та доброї дружини (продовження)

Додано: 26 березня 2009 року Божого.

Автор: з циклу проповідей єпископа Тіхамера Тота

Дівчина повинна бути скромною та хазяйновитою

Важливо, щоб наречена переконалась, що її майбутній чоловік є відповідальним, але і наречений повинен знати, що його майбутня дружина є відповідно скромною та хазяйновитою.

Старий Завіт дуже добре описує подружжя Товії і Сари. Не можливо без зворушення читати про шляхетність Товита, який так мовить до своєї нареченої: “Саро, встань і помолися Господеві Богові сьогодні і завтра і позавтра, бо ці три ночі злучимося з Богом. Коли ж мине третя ніч, тоді зійдемося. Бо ми діти святого народу, і не зійдемося так, як народи, котрі не знають Бога” (Тов. 8, 4-5)*.

Зворушує наука, яку Сара одержує від батька. Після шлюбу молоді прощаються з родичами дівчини, щоби вирушити в дорогу до дому старого Товії. Тоді батько Сари так промовив до них: “Хай святий господній ангел буде на вашій дорозі. Хай же проведе вас здоровими і сильними, і щоб ви знайшли все добрим у вашому роді. І хай мої очі побачать ваших синів раніше, ніж помру. І взяли батьки свою дочку, поцілували її і відпустили, щоб пішла, нагадуючи їй — в честі мати свекора і свекруху і любити свого чоловіка, і керувати прислугою, і утримувати дім, і себе саму берегти невинною” (Тов. 10, 11-12).

Хіба можна краще описати обов’язки доброї дружини, ніж це зробив тесть молодого Товії?

Наречені! Вивчіть себе: чи маєте ви ті достоїнства, чи ви скромні і хазяйновиті.

Якщо би хтось казав, що Товія і Сара жили в інших часах, що теперішні дівчата не можуть на них рівнятися, то можемо подати інші настанови для іспиту сумління — книжку, яка була написана не тисячу років, а всього декілька місяців тому жінкою! Мудра спостерігачка життя дає такі поради для іспиту сумління: “Якщо помітиш, що твої розмови завжди обертаються навколо моди, якщо більше часу проводиш перед вітринами (на виставах), при читанні або на свіжому повітрі, ніж працюючи, якщо тижнями із заздрості не можеш забути, що твоя подруга на забаві була краще і гарніше вбрана, ніж ти — це дуже погано. Якщо журишся і не спиш ночами, бо не можеш вирішити, на що зважитись: пошити оливково-зелений чи голубувато-зелений, светрик, якщо докоряєш мамі за те, що не купила тобі нової вечірньої сукні, якщо плачеш, що модистка прикрасила капелюшок не зовсім так, як ти хотіла, — це найкращий час для того, щоб почати лікування або продовжити жити так само і надалі.

Той, для кого оповідання про Товію і Сару застаріле, нехай послухає ці цілком сучасні поради!

Хай застосовує їх у житті! Важко повірити, що так багато людей легковажно сприймають найважливіше завдання людського життя!

Як хлопці, так і дівчата!

Питаю одну дівчину:

— Чому виходиш заміж за того хлопця?

— Він має добре становище, власний автомобіль!

— Так? То ти за автомобіль виходиш заміж чи за чоловіка?

Питаю хлопця:

— Чому одружуєшся з тією дівчиною?

— О, вона дуже багата!

— Тобто одружуєшся з грошима, а не з дівчиною?

Нічого дивного, що люди з такими поняттями про подружжя після декількох тижнів подружнього життя переживають в домі справжнє пекло. Про них мовлять слова Святого Письма: “бо це ті, що так женяться, що проганяють Бога від себе і від свого ума, і так потурають своїм пристрастям, як кінь і осел, в яких немає розуму. Адже над такими демон має владу” (Тов. 6, 17).

Може ці слова занадто гострі, але, на жаль, вони правдиві!

Людина би не повірила, якщо б сама не переконалася, що деякі дівчата виходять заміж за хлопця, “бо він дуже елегантний”, а хлопець одружується з дівчиною, “бо вона гарно танцює”. Це неправдоподібний цинізм! Глупота! Це глузування з найсвятіших справ життя! Легковаження найбільш піднесеної справи в житті людини!

Святе Письмо в цій справі наказує нам щось інше! Було би мудро, якби кожен хлопець перед одруженням переконався, що його наречена відповідає вимогам, які до жінок ставить святий Петро. Він добре розумів, що цінність жінки полягає не в її зовнішній красі, тому пише: “Нехай ваша окраса буде не зовнішня — заплітання волосся, накладання золотих обручок чи прибирання в шати, але в середині людського серця, в нетлінності душі, лагідної та мовчазної: це многоцінне перед Богом” (1 Пт. 3, 3-4).

Або якщо хтось хоче почути новіший приклад, то нехай послухає мудрі слова Peera Gynta, який запитує дівчину перед заміжжям:

“Чи часто молишся?

Чи ти ще сором'язлива?

Чи зможеш плакати?

Чи ти скромна?

Чи любиш бути вдома?

Коли хтось гляне на тебе, то чи залишиться чистим?”


* Усі цитати з Книги Товита подаємо відповідно до видання - Острозька Біблія / Опрацював та приготував до друку єрмн. архімандрит др. Рафаїл (Роман Торконяк). – Острог, 1581; Л., 2006. – 1957 с.


Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Зробімо нашу мову чистішою разом!

Пряма трансляція Святої Літургії

Опитування

Вервиця до Божого Милосердя

http://www.saintjosaphat.org/novyny/article/kozhna-simya-i-parafiya-chastynka-tradytsiyi/

Останній фотоальбом

Життя Св. Традиції

 

8 грудня

Свята Літургія перед образом Матері Божої Потіхи

15 грудня

Молитовна пам'ять за героїв Небесної Сотні й тих, які загинули в АТО

29 грудня 

Свята Літургія для родин

___________