exec_SELECTquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_SELECTquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery SELECT content FROM cf_cache_pages WHERE identifier = 'aa10e194256be107b760492aeee433b7' AND cf_cache_pages.expires >= 1634482834 LIMIT 1
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache#169 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache_queryRow#2410 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->get#2474 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->get#95 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_SELECTgetSingleRow#177 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_SELECTquery#406 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#305
exec_SELECTquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_SELECTquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery SELECT content FROM cf_cache_pages WHERE identifier = 'aa10e194256be107b760492aeee433b7' AND cf_cache_pages.expires >= 1634482834 LIMIT 1
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache#169 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache_queryRow#2410 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->get#2474 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->get#95 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_SELECTgetSingleRow#177 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#408
exec_DELETEquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_DELETEquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery DELETE FROM cf_cache_pages WHERE identifier = 'aa10e194256be107b760492aeee433b7'
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->generatePage_postProcessing#216 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->realPageCacheContent#3603 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->setPageCacheContent#3345 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->set#3392 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->set#79 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->remove#140 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_DELETEquery#220 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#280
exec_INSERTquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_INSERTquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->generatePage_postProcessing#216 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->realPageCacheContent#3603 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->setPageCacheContent#3345 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->set#3392 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->set#79 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_INSERTquery#148 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#218
Риси доброго чоловіка та доброї дружини (завершення) - Унійна традиція Української Греко-Католицької Церкви

Боже, послухай благання

Боже, послухай благання,
Нищить недоля наш край.
В єдності сила народу,
Боже, нам єдність подай.

Боже, здійми з нас кайдани,
Не дай загинуть в ярмі,
Волю зішли Україні,
Щастя і долю дай їй.

О, святий наш, Йосафате
Враз з нами Бога моли,
Щоб волю дав Україні,
Щоб завитав день свободи.

Християнське подружжя

Переклад з польської мови:

Вp. Toth T. Małżeństwo chrześcijańskie. -

Warszawa: Te Deum, 2001. - 180 с.

Риси доброго чоловіка та доброї дружини (завершення)

Додано: 02 квітня 2009 року Божого.

Автор: з циклу проповідей єпископа Тіхамера Тота

Обоє повинні бути побожними

Так ми дійшли до третьої риси добрих подругів. Цей пункт можна було би сміливо поставити на перше місце, бо він більш-менш містить в собі два попередні. Хлопець має бути відповідальним, дівчина — хазяйновитою, а обоє — щиро, глибоко побожними!

“Нічого подібного, — скаже дехто, — невже це так важливо, щоб мій чоловік (моя жінка) був побожним (була побожною)? Важливо, щоби дружина була гарною, здоровою, щоби чоловік мав хорошу посаду, високу зарплату! Тепер люди вже достатньо інтелігентні, щоби, не будучи віруючими, не ображати релігійних почуттів інших. Не розумію, що я втрачаю, коли мій майбутній  чоловік (моя жінка) не є побожним (побожною)!...”

Скільки людей так легковажно думають перед шлюбом! Скільки з них швидко після шлюбу отямлюються, розуміють, як багато втратили від того, що інша особа не віруюча.

Звичайно, незважаючи на різницю світоглядів, завдяки життєвому досвіду і пануванню над собою можна створити таке, на перший погляд, спокійне і гармонійне подружнє співжиття, що багато людей повірять, що так і є насправді.

Але всупереч добрій волі і зовнішній видимості завжди бракуватиме чогось суттєвого; так як можна зробити штучну троянду дійсно схожою на справжню, але їй буде бракувати основного — життя і запаху.

Хочеш знати, чому так важливо, щоби подруг був побожним? Бо в подружжі дві людини повинні стати одним цілим. До такої міри цілим, що немає на світі іншої настільки сильної єдності, аніж та, в якій повинні жити чоловік і дружина. Оскільки людина тільки з Богом може становити досконалу єдність, то твоя з чоловіком чи з жінкою єдність буде тільки тоді досконалою, коли зустрінетесь в Богові і в Ньому поєднаєтесь.

Якщо чоловік (жінка) є насправді інтелігентним (інтелігентною), то, можливо, не буде ображати твоїх релігійних почуттів. Але чи задовольнить тебе такий стан? Адже знаєш, що віра є позитивною силою і найміцнішою опорою, завдяки якій зможете перейти тисячі перешкод спільного життя! А власне цього вам забракне.

Звичайно, культура і любов можуть здолати багато різниць, можливо, навіть затруть велику різницю світоглядів, і будете жити щасливо. Аби тільки не захмарилося небо спільного життя! Коли настануть хвилини випробувань — а де є така людина, що зможе їх уникнути? — тоді переконаєтесь, що самого розуму не досить, тоді з’ясується, що не зможете разом опертися злу, не зумієте піднятися і спільно повстати, бо не зможете спільно молитися!

А що буде, коли твій розумний, гарний, заможний, але невіруючий чоловік зажадає від тебе в подружньому житті чогось такого, перед чим здригається твоя віруюча душа, чого не міг би вимагати, якби був побожним? Що тоді буде? Тоді опинишся на роздоріжжі! Або підкоришся його волі, але це вб’є твоє духовне життя, або чинитимеш йому опір, тоді зі згіршенням і гнівом він піде деінде. Скажи, що тоді матимеш з того, що твій чоловік інтелігентний, елегантний і займає добру посаду?

З того, що вже дотепер чули, неважко відповісти на питання, одружуватись з побожною людиною чи з невіруючою. Молодь часто з цим стикається.

Розгляньмо такий приклад: дівчина є побожною, а хлопець — ні.

Якщо чоловік є ворогом релігії, висміює або прямо нападає на неї, тоді, здається мені, кожний погодиться, що віруюча особа не може вийти заміж за такого чоловіка, бо спіткає на дорозі життя неустанні тортури, муку. Хай жодна жінка не тішить себе надією, як, на жаль, часто буває: “Мій наречений справді безбожник і явно виступає проти релігії, але я його наверну!” Сумніваюся, що це вдасться, дуже сумніваюся! Подружжя не є виправною установою, де з поганих людей можна робити святих. Ще є якась надія, якщо ця особа просто байдужа до релігії. Але і тоді жінка мусить надзвичайно багато витерпіти, деколи десятки років минають, поки досягне такого-сякого результату. А якщо зусилля підуть намарно? Назавжди залишаться розбіжності і поділ між ними: жінка побожна і дітей хотіла би виховати в дусі Церкви, але чоловік не дозволяє, глузує з неї, висміює її побожність, називає її “святошею”,  а як тільки має змогу, старається вирвати з душ дітей зерно віри, засіяне мамою.

Щиро кажу: нехай побожна дівчина не виходить заміж за невіруючого хлопця.

На жаль, в теперішніх часах щоразу частіше стикаємося з питанням: чи має побожний хлопець одружуватися з невіруючою дівчиною? Невіруюча дівчина? Чи це можливо? Як це?

На жаль, суспільне життя вже виховало і такого роду жінок, але, з іншого боку, хвала Богу, щораз більшають ряди інтелігентних хлопців, які є глибоко віруючі. Чи такі люди мають одружуватись з невіруючими жінками?

Турботливі батьки побоюються, щоби, борони Боже, їхня дитина не  вчинила мезальянсу (мезальянс – це нерівний шлюб. – Прим. ред.), одружившись з особою невідповідної сфери або з меншою освітою. Справді, батьки повинні турбуватися про долю подружжя своєї дитини, якщо бере дружину або виходить заміж за освіченішу особу з вищого суспільного стану. Але знаєте, який найнебезпечніший мезальянс? Мезальянс духовний! Коли поміж двома душами постає непрохідна прірва!

Якщо до цього я казав, щоби побожна дівчина ніколи не виходила заміж  за невіруючого чоловіка, то твердо наголошую: хай побожний хлопець за жодні скарби світу не одружується з невіруючою дівчиною! Бо коли чоловік втратить віру, в найгіршому випадку стане шорстким, суворим, наскрізь матеріалістом,  але якщо жінка зречеться віри, стає справжнім демоном. Знаєте, від кого я особисто чув такі твердження? Від гордості угорського лікарського світу Jana Bársonya, професора гінекології, який після багатолітньої лікарської практики дійшов до такого висновку: “Сумно, коли чоловік невіруючий, але коли жінка не має віри, то є дияволом”. Тому легше навернути невіруючого чоловіка, ніж безбожну жінку.

Якщо так є, якщо необхідно, щоби в подружжі обоє були побожними, то хіба батьки не повинні відчувати святий обов’язок, щоби дати своїм дітям якомога ґрунтовніше  релігійне виховання?

Чи, якщо можна так гостро висловитися, мають самі переконатися, як дорого коштує релігійний світогляд у житті? Адже він становить найпевніший фундамент подружнього щастя!

З болем мушу сказати, що є батьки, які навіть уявлення про це не мають! Є батьки, які бояться, щоби їхня дитина не була занадто побожною! Є батьки, яким все одно, де знайдуть свою дитину, аби тільки не в церкві! В кінотеатрі — байдуже. На вулиці — добре! В колі підозрілих друзів та подруг — все в порядку. Є батьки, які не дбають про те, що знайдуть в руках своїх дітей… Неморальне чтиво? — нічого страшного. Непристойні картинки – теж не шкодить, але коли побачать в руках своїх дітей вервицю або книжечку з набоженством, якщо би бідна дитина хотіла частіше ходити до Сповіді, Святого Причастя, одразу чує сварку: “Чого тобі захотілося? Бачиш, тато з мамою теж не є поганами, але ти що витворяєш…”

Ніколи не можу без зворушення думати, як декотрі діти борються за своє релігійне життя зі своїми ж батьками!

Хотів би, щоби батьки, які занедбують релігійне виховання своїх дітей, прочитали жахливу розповідь найпопулярнішого угорського письменника Franciszka Herczega. Завалилась копальня. Серед страшної грози смерті, яка наставала, серед небезпеки затоплення водою чути розпачливий діалог між двома людьми, інженером і гірником.

— Ви молитесь? — питає гірник.

— Ні. Людина вчиться молитися від мами. Якщо від неї цього не навчиться, то вже ніхто її не навчить.

Батьки, матері! Яке-то страшне оскарження батьків! Хіба не відчуваєте величезної відповідальності за ваших дітей? Це рослини, які, якщо навесні з якихось причин не цвітуть, то вже не розквітнуть за ціле життя. Така сама доля спіткає і людську душу, якщо на початку життя не розквітла молитвою і не розвинулась у цвіт глибокого і серйозного духовного життя.

* * *

Батьки! Ви хочете виховати своїх дітей так, щоби були щасливими в подружжі? Якщо так, то виховуйте їх від раннього дитинства побожними. На порозі одруження стоїть молода дівчина. Якщо серйозно застановилась над величезною відповідальністю і великим завданням, яке її чекає, вражена запитала себе: “Як може правдивий католик знайти щастя в подружжі?” Відповідь може бути тільки одна: одна людина не може знайти, але можуть двоє людей. Двоє по-справжньому побожних людей, які вірно, щиро, витривало, жертовно співпрацюють з ласкою тайни, джерело якої відкрили перед шлюбним вівтарем.

Подружнє щастя остаточно залежить від таємничої співдії Божої волі. “Die Gott nicht eint, die fallen auseinander”(“Котрих Бог не лучить в одне, ті розпадуться”), — каже німецький письменник.

Єдиним досконалим знавцем людських сердець є Бог. Отже одружуватись без Бога є безглуздістю, глупотою, справжньою трагедією. Осколки невдалих подружжів, які розпалися, повинні казати: “Погано ми зробили, що не взяли зі собою в подружжя Бога”.

“Тож, коли про зв'язок вічний йдеться,

Розваж, чи серце зі серцем згодиться“, -

пише Shiller у відомому вірші "Das Lied von der Glocke".

Має слушність! Бо ті, хто складає присягу довічної вірності, повинні найперше переконатись, що підходять одне одному, як дві половини одного серця!

Чи чоловік є відповідальним? Чи дівчина є скромною і хазяйновитою? Передусім, чи обоє є глибоко побожними?

На старій земній кулі б’ються мільйони сердець. Повні сили серця молодих хлопців та дівчат. Бог для кожного серця чоловіка створив серце жінки, злучив з ними їхнє особисте щастя, інтереси загалу, безпеку, культурне життя, долю земного і надприродного життя. Чи кожне серце знайде інше серце, яке створив для нього Господь?

Чи можна краще закінчити сьогоднішню проповідь, ніж так, що всі, хто стоїть перед порогом подружжя і слухають мої сьогоднішні слова, відмовили після проповіді “Богородице Діво”, щоби знайшли одне одного, щоби спільно служили Богові, тут на землі і по смерті на віки віків. Амінь.


Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Зробімо нашу мову чистішою разом!

Пряма трансляція Святої Літургії

Опитування

Вервиця до Божого Милосердя

http://www.saintjosaphat.org/novyny/article/kozhna-simya-i-parafiya-chastynka-tradytsiyi/

Останній фотоальбом

Життя Св. Традиції

 

8 грудня

Свята Літургія перед образом Матері Божої Потіхи

15 грудня

Молитовна пам'ять за героїв Небесної Сотні й тих, які загинули в АТО

29 грудня 

Свята Літургія для родин

___________