exec_SELECTquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_SELECTquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery SELECT content FROM cf_cache_pages WHERE identifier = '90e8370779275d0c50f071d6ef8467bc' AND cf_cache_pages.expires >= 1634489652 LIMIT 1
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache#169 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache_queryRow#2410 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->get#2474 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->get#95 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_SELECTgetSingleRow#177 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_SELECTquery#406 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#305
exec_SELECTquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_SELECTquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery SELECT content FROM cf_cache_pages WHERE identifier = '90e8370779275d0c50f071d6ef8467bc' AND cf_cache_pages.expires >= 1634489652 LIMIT 1
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache#169 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->getFromCache_queryRow#2410 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->get#2474 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->get#95 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_SELECTgetSingleRow#177 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#408
exec_DELETEquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_DELETEquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery DELETE FROM cf_cache_pages WHERE identifier = '90e8370779275d0c50f071d6ef8467bc'
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->generatePage_postProcessing#216 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->realPageCacheContent#3603 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->setPageCacheContent#3345 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->set#3392 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->set#79 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->remove#140 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_DELETEquery#220 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#280
exec_INSERTquery
caller TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection::exec_INSERTquery
ERROR Table 'ssjkdb.cf_cache_pages' doesn't exist
lastBuiltQuery
debug_backtrace require(_src-6.2.31/typo3/sysext/cms/tslib/index_ts.php),_src-6.2.31/index.php#28 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->generatePage_postProcessing#216 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->realPageCacheContent#3603 // TYPO3\CMS\Frontend\Controller\TypoScriptFrontendController->setPageCacheContent#3345 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Frontend\VariableFrontend->set#3392 // TYPO3\CMS\Core\Cache\Backend\Typo3DatabaseBackend->set#79 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->exec_INSERTquery#148 // TYPO3\CMS\Core\Database\DatabaseConnection->debug#218
Подружжя не можна «реформувати»! - Унійна традиція Української Греко-Католицької Церкви

Християнське подружжя

Переклад з польської мови:

Вp. Toth T. Małżeństwo chrześcijańskie. -

Warszawa: Te Deum, 2001. - 180 с.

Подружжя не можна «реформувати»!

Додано: 12 грудня 2013 року Божого.

Автор: з циклу проповідей єпископа Тіхамера Тота

"Реформа подружжя"! Чи потрібно, чи можна реформувати подружжя?

Легковажні кажуть "так", бо якщо змінюється все навколо нас, якщо змінюються економічні, суспільні, політичні відносини, то і форма подружжя має бути пристосована до нових умов. Так вважають багато людей. Що маємо їм відповісти?

Ніхто не заперечує, що в останньому столітті наука і техніка зробили гігантський прогрес.

Дійсно, протягом останнього століття зроблено надзвичайно важливі відкриття. Техніка забезпечує нам щоразу кращі, досконаліші засоби для життя. Нічого дивного, що ці відкриття не тільки змінили обличчя землі, але і спосіб мислення людини, здивували її, зробили її гордою, пихатою, зарозумілою, переконали її, що вже немає таємниць.

Насправді їх є дуже багато! І сьогодні нас оточує безліч таємниць, а серед незбагненних таємниць найбільшою є таємниця життя. Людські знання і техніка є потужними, але перед таємницею життя людина почувається безпорадною; дотепер їй не вдалося і найправдоподібніше ніколи не вдасться розв'язати її суті.

Незважаючи на великі зовнішні зміни, родина залишилася джерелом людського життя. Цього джерела не можна торкатися реформаторською рукою.

Родинне життя назавжди має залишатися чистим джерелом, з якого людство черпає життєві сили. Родина завжди має бути скарбницею людського життя, з якої виходять нові покоління, щоби зайняти місце тих, які вже відходять. Родина завжди повинна залишатися непорочною святинею, яка породжує найгарніші взірці чеснот, любові, панування над собою, любові до праці, радості життя! Родина назавжди має залишатися чарункою людського життя, фундаментом, на якому людство зводить споруду своєї культури.

Отже подружжя не потрібно "реформувати", як це хотіли би вчинити деякі люди, керовані пристрастями і жагою використання, затруюючи атмосферу життя гаслами "товариських подружжів", "пробних подружжів" та схожими нісенітницями!

Потрібно рятувати і зміцнювати давнє подружжя, з допомогою якого ми дійшли до теперішнього розвитку і якого ніколи не перестане захищати, зміцнювати і поширювати Христова Церква.

"Шкода часу, - скаже дехто. - Для чого Католицька Церква досі ставить такі недосяжні ідеали, якщо бачить, що життя диктує дещо інше? Повинна бачити, наскільки інакшою є дійсність!"

Церква направду стурбована через прірву, яка утворилася між ідеалом християнського подружжя і сумною дійсністю. Але Церква ані на йоту не може відступити від своїх принципів! Тому що ці вартості і вимоги безумовні, яких не можна ні перекручувати, ані зменшувати навіть тоді, коли би їх не дотримувався ніхто на світі.

Повторю порівняння, яке я вже використовував у своїх проповідях. Припустимо, що з якоїсь причини погано ішли би всі годинники світу, то чи не смішно було би старатися урегулювати хід сонця відповідно до зіпсованих годинників? Чи не належало би сонце і надалі вважати за міру часу і відповідно до нього старатися врегулювати божевільні годинники?

З моменту, коли згрішила перша людина, на землі перестали існувати ідеальні умови; з того часу дійсність завжди дуже відрізняється від ідеалів. Життя буде терпимим, допоки нам присвічують ідеали, але якщо вони зникнуть, життя стане нестерпним і схилиться до занепаду.

Тепер розуміємо, чому Католицька Церква навіть тоді, коли її не розуміють, з надлюдською силою бореться за нерозривність подружжя в ім'я Христових ідеалів. Тепер розуміємо, чому її головною турботою є чистота родинного життя, яке боронить, зміцнює і оточує особливою турботою. Тому що в родині боронить таємниче джерело, з якого відроджується людство, звідки виростають нові члени містичного Тіла Христового. Без керівництва Католицької Церкви любов і родинне життя давно згинули б без сліду! Може з жодних інших приводів Церква не мусить терпіти стільки закидів, як власне з приводу безкомпромісного становища, яке вона займає в питанні подружжя.

Багато людей з цієї причини розчаровуються і покидають Церкву - але прийде час, коли все людство буде вдячним Церкві, що вона так відважно і невідступно боронила єдність і нерозривність подружжя. Якщо правдою є те, що культурне життя опирається на житті родинному, що культура розвивається завдяки родині, то заслуги Церкви в обороні родинного життя становлять величезну культурну вартість.

Чи цивільне законодавство в теперішніх переломних часах родинного життя не повинно користати з вказівок 1900-літнього (цикл проповідей єп. Т. Тота був виголошений на початку ХХ століття. - Прим. ред.) панування Церкви, яка має такі незрівнянні заслуги в обороні і зміцненні того життя?


Якщо Ви зауважили орфографічну помилку, просто виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Зробімо нашу мову чистішою разом!

Пряма трансляція Святої Літургії

Опитування

Вервиця до Божого Милосердя

http://www.saintjosaphat.org/novyny/article/kozhna-simya-i-parafiya-chastynka-tradytsiyi/

Останній фотоальбом

Життя Св. Традиції

 

8 грудня

Свята Літургія перед образом Матері Божої Потіхи

15 грудня

Молитовна пам'ять за героїв Небесної Сотні й тих, які загинули в АТО

29 грудня 

Свята Літургія для родин

___________